Spróbuj pysznych pralin Omisie stanowiących doskonały suplement diety. Omisie zawierają kwasy Omega 3 i Omega6, wapń, magnez oraz witaminę C Pytaj o Omisie - praliny wzmacniające odporność dziecka w aptechach. Omisie to wspaniałe praliny zawierające witaminy dla dzieci Zadbaj o prawidłowy rozwój swojego dziecka! Omisie - konkurs!

Omisie chronią dziko żyjące zwierzęta

Misją tworzenia innowacyjnych oraz pro-zdrowotnych produktów w Dziale Badań & Rozwoju LeenLife The Health Company jest zachowanie szczególnej troski o ochronę naturalnych zasobów środowiska naturalnego. Wybierając Omisie jako źródło kwasów Omega 3 w żadnym stopniu nie przyczyniasz się do zmniejszenia liczebności populacji dziko żyjących zwierząt: dorszy, rekinów, wielorybów, fok. Dziekujęmy za ten pozytywny wybór przyczyniający się do uratowania dla przyszłych pokoleń gatunków zwierząt zagrożonych całkowitym wyginięciem.


Brak pluginu Flash

Dowiedz się więcej

Kwasy tłuszczowe Omega 3 oraz Omega 6 są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania każdej żywej komórki, a co z tego wynika, całego organizmu.

Współczesna dieta oparta na wysoko przetworzonych produktach spożywczych o niskiej wartości odżywczej, nie zaspokaja w pełni zapotrzebowania organizmu na kwasy tłuszczowe Omega 3. Z tego powodu źródłem kwasów Omega 3 mogą być ryby morskie (np. dorsz, halibut, rekin, łosoś, tuńczyk i inne) jednak zawartość kwasów Omega 3 w ich mięsie nie jest stała i zależy m.in. od gatunku ryby, akwenu i okresu połowu, a nawet zasolenia wody. Eksperci zajmujący się żywieniem, co raz częściej postulują o zwiększenie spożycia kwasów Omega 3 w diecie, zwracając jednak uwagę na konieczność ograniczenia spożycia ryb* (zwłaszcza przez kobiety w ciąży i małe dzieci) ze względu na kumulujące się w ich organizmach toksyczne zanieczyszczenia takie jak: metylortęć, metale ciężkie (kadm, arsen, ołów), dioksyny, polichlorowane bifenyle (PCB) o udowodnionym działaniu rakotwórczym, hepato- i nefrotoksycznym (uszkadzającym wątrobę i nerki). Należy pamiętać, że spożywając tran lub olej rybi wprowadzamy wyżej wymienione substancje do organizmu.

Obecnie, co raz większa liczba osób sięga po preparaty zawierające tran lub oleje pochodzące od dziko żyjących zwierząt morskich (ryby, wieloryby, foki), jednak zawartość w ich składzie kwasów tłuszczowych Omega 3 wyrażona w procentach wagowych lub objętościowych jest bardzo niska, maksymalnie kilkunastoprocentowa. Dlatego producenci takich preparatów deklarują na opakowaniach zawartość procentowa kwasów Omega 3 uzyskaną z analizy profilu kwasów tłuszczowych, która zawsze wynosi 100%! Zatem nie jest to procent wagowy/objętościowy kwasów Omega 3 wyrażający faktyczną ich zawartość w tranie lub oleju rybim w gramach/mililitrach. Wynika to z faktu, że analiza procentowa profilu dotyczy jedynie kwasów tłuszczowych, w tym niekorzystnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych nasyconych; natomiast nie uwzględnia jakichkolwiek innych składników obecnych w tranie lub oleju rybim, na przykład: białka, cholesterolu, substancji toksycznych i innych. Należy wiedzieć, że spożywamy tran lub olej rybi ze wszystkimi składnikami, w tym toksycznymi zanieczyszczeniami , a nie jedynie procentowy profil kwasów Omega 3 deklarowany na opakowaniach takich preparatów, z celowym pominięciem substancji toksycznych i innych.
Dla wielu dodatkowym argumentem wpływającym na decyzję o ograniczeniu spożycia ryb i innych dziko żyjących zwierząt oraz pochodzących z nich tranu lub oleju rybiego będących źródłem kwasów Omega 3, jest niezaprzeczalny fakt, że pochodzą one z populacji zagrożonych całkowitym wyginięciem. Możesz odwiedzić stronę www.sharkalliance.org i przekonać się jak ważny jest to problem współczesnego świata.

*Stanowisko Ekspertów Polskiego
Towarzystwa Pediatrycznego







Nagrody w konkursie

Wysłano!

Niepoprawny email!

Wpisz wiadomość!